RCA 600 İLE KLİPSLİ DOĞAL KANGAL SUCUK

                 

 

                 

 

Poly-clip System' in RCA600  Otomatik Doğal Bağırsak Çift Klips Makinesi artık Türkiye’ de üretimde yerini aldı

2011 yılı sonlarına doğru RCA600 Otomatik doğal bağırsak çift klips makinesi’ ni ülkemize getirerek deneme üretimlerine başlamıştık. Uzun süredir müşterilerimizin beklediği makine “YENI RCA 600” Otomatik Doğal Bağırsak Çift Klips makinesi geldi ve müşterilerimizde üretimde test edildi.

Ülkemizde halen sucuk üretiminde büyük oranda doğal dana bağırsağı ile ve geleneksel yöntemle üretim yapıldığını biliyoruz. Bu üretimde bağırsaklar kurutulmuş olarak temin edilmekte ve kullanılmakta. Yoğun işçilik gerektiren el ile bağlama yöntemi çok yavaş ve zahmetli. Poly-clip' in yeni RCA600 Tam Otomatik Doğal Bağırsak Çift Klips Makinesi herşeyi kökten değiştiriyor. Yaptığımız deneme üretimlerinde salamura bağırsak kullanılarak mükemmel  sonuçlar elde edildi. Bağırsaklarda kalite ve kalibrasyon sorunları olmaması kaydı ile, makinede  çok  rahat üretim yapılabiliyor. Dakikada 80 - 100 adet' e kadar hızlarda 250 - 400 gr. kangal sucuk üretimi yapılabildi. 

Bugün 10 larca müşterimizde RCA 600 artık var ve üretimlerini çok daha hızlı, verimli ve kaliteli yapıyorlar. Müşterilerimiz günde tek vardiyada  2,5 - 4 ton arasında sucuk üretimi yapabildiklerini belirtiyorlar. Ve sadece 2 kişi ile !

RCA  Otomatik Doğal Bağırsak Çift Klips Makinesi kullanımı sayesinde;

- Daha hızlı üretim yapılabiliyor.  ( Dakikada 8-10  işçinin ancak yapabildiği üretimi,  makine tek başına yapabiliyor.)

- Daha hijyen üretim yapılabiliyor. ( Salamura bağırsak tuz içinde saklandığından ve üretimde sucuk tamamen makinede, el değmeden üretildiği için.)

- Üretimde bağırsak sarfiyatı azalıyor. (El ile bağlamada, her bir  sucukta en az 10 - 15 cm bağırsak ziyan oluyor, makinede sadece toplam bağırsağın her iki ucundan )

- Üretim sahasından tasarruf edildi.  (Makine çok az  bir yer kaplıyor. El ile bağlamada her dolum makinesi çıkışında büyük bir masa ve etrafında 8-10 kişi daha büyük yer işgal ediyor.)

- Bağırsak maliyeti düşüyor.  (Salamura bağırsak daha hesaplı)

Diğer teknik avantajları ise:

- Eşit ağırlıkta ve gramajlı doğal sucuk yapılabiliyor.

- Kangal ip boyları eşit ayarlanabiliyor.

- Sucuk uçları birbirine değmediğinden, bu kısımlar ıslak kalmıyor, küflenme ve renk farkı olmuyor.

- Sucuklar ister çubuklarda ister bağ halinde fırın arabasına istiflenebiliyor.

- Istenirse makine arkasına Poly-clip System' in RL500 Otomatik Kangal Sucuk Istifleme makinesi monte edilerek daha fazla otomasyon sağlanabiliyor.

- Handtmann' ın DA 78-3 Şirtleme makinesi kullanımı ile, RCA 600 da  çok daha hızlı çalışmak mümkün.

2011 yılında ilk deneme üretim ve satışını gerçekleştirdiğimiz RCA 600 artık IFFA 2013 de sergilenen son teknik düzeltmelerle daha kullanışlı.

Halen bir çok müşterimiz RCA 600 ile Doğal Kangal Sucuk üretiyor. 

RCA 600 Makinemize  tüm müşterilerimizden ilgi ve Doğal Kangal Sucuk üretim standartını artık makinede üretime çevirmelerini bekliyoruz.