YENİ FCA 80

YENİ DİZAYN FCA 80 

 

Poly-clip son IFFA 2013 fuarında yeni FCA 80 Tam Otomatik Çift Klips makinesini sergiledi ve tanıttı.

Poly-clip FCA80 model klips makinesinde yeni nesil makineleri olan FCA120 veya FCA160 lardaki teknolojik yenilikler kullanılmış. Örneğin separatör FCA3442 veya FCA3430 lardan çok farklı. 2 eksende kayıt çubukları üzerinde hareket eden yeni separatör aynaları tam merkezden ürün uçlarını kavrıyor ve sıyırıyor. Bu sayede ürün uçlarında dik omuzlu ve güzel, merkezde klipslenmiş ürünler elde etmek mümkün.

Bir başka ve büyük değişiklik olarak, ilk defa FCA80 lerde uygulanan, dolum borusuna kılıf takarken makine gövdesini yana açma zorunluluğu olmamasını diyebiliriz. Makine tanıtım videosunu izlerken bu ayrıntıya dikkat edin.

Basit kullanım tuşları ve kumanda paneli de FCA80 e özel. Başka bir Poly-clip makinede bunu görmek mümkün değil.

Makine arkasına sıralanmış yağlama , gresörlükleri de çok akıllıca düşünülmüş. Makine operatörünün kolaylıkla ulaşabileceği ve kontrol edebileceği bir dizayn. Makinenin sağında solunda nereden yağlayacaktık diye aramaya gerek yok.

Makinede iki versiyon var. Eğer kangal ürün de yapacaksanız , ürün çıkış bandını baştan geniş almanız lazım, aksi takdirde makine standart daha dar bir ürün çıkış bandı ile satılıyor.

Makine standart ebatlarda klips kullanıyor. Daha çok küçük ve orta boy işletmelere hitabetmesi planlanan FCA80 , belki büyük işletmelerce de tercih edilebilecek. Çünkü çok geniş bir çalışma aralığına sahip. Broşüründe Ø38 - 160mm yazmasına rağmen, standart sucuk kalibrelerinde de kullanılabileceğine eminiz.